התאמת המוצר לייצור סדרתי

במהלך חייו של מוצר יש שלב שבו הוא עוזב את המעבדה, שהוא מפסיק להיות אב טיפוס ויש לו כבר תוכנית ביקושים. זה השלב שאתם רוצים להעביר את הייצור ממהנדסי הפיתוח לאנשי הייצור. לשם כך יש לוודא שהמוצר מוכן ומתאים לייצור סדרתי גם אם מדובר בסדרות קטנות.

עלויות היצור של מוצר המתאים לייצור סדרתי זולות בצורה ניכרת מעלויות אב-טיפוס (לעיתים קרובות מדובר בהוזלה של עשרות אחוזים)  והצורך לעקוב אחרי רמת האיכות וזמני אספקה עולה. למה הדבר דומה? לעותק של תמונה שמצייר אמן מול הדפסת כמות של העתקים במדפסת איכותית.

אילו נקודות יש לקחת בחשבון במהלך התאמת המוצר לייצור כזה?

ברמת התכן – בעבודה עם הפיתוח יש לבדוק:

-  התאמת תכן מכאני אינטגרציה בין התכן המכאני לבין הכלים השונים הנדרשים ליישום המוצרים, המאפשרת עבודת מכונה. התאמת המוצר לשיטות הרכבה פשוטות (שלא יידרש מהנדס להרכבה).

-  שיטות ייצור פלסטיקה: התאמת שיטת היצור לפריטים - הזרקה בלחץ גבוה, הזרקה בלחץ נמוך, תבניות סיליקון,     משיכת וואקום או עיבוד שבבי. הכל בהתאם למוצר ולכמות הנדרשת.

 - התאמת תכן אלקטרוני:  התאמה למכונת השמה אוטומטית.

 

כמו כן מומלץ לעבור ולבחור טכנולוגיות ייצור יעילות לטווח ארוך:

 - תכנון והשקעה במתקנים המייעלים את תהליכי היצור:  לצורך יעילות תהליכי היצור יש לבחור את הטכנולוגיות המתאימות ביותר, לפיכך אנו משקיעים בבחירת מתקנים המשפיעים על תהליכי היצור לטווח הארוך. השקעה ראשונית בתכנון מוזילה את עלות המוצר.

 - שיפור תהליכי היצור וקיצור זמני SETUP:  חלק מתהליך היעילות הוא שיפור קבוע של תהליכי היצור וקיצור זמני SETUP תוך כדי עבודה.

 

את המוצר לאורך כל התהליך יש לאגד ולשמר בתיקי יצור, נהלי ייצור ובקרת איכות בעלי בקרת תצורה ברורה. 

ייצור יעיל ומדויק הוא תוצאה של הכנה מוקדמת של נהלים, של הוראות ושל מאפיינים. בהכנת המוצר להעברתו לייצור סידרתי יש לוודא התאמה וסגירות של המסמכים הבאים:  תיק ייצור,  נהלי יצור, הוראות הרכבה, אפיון מתקני בדיקה, אפיון נקודות תורפה בתהליך היצור ואפיון תהליכי  QC נדרשים.

לאחר שיש בידיכם תיקים מסודרים, אתם מוכנים לעבור שלב – בחירת קבלן המשנה.

בהצלחה.

 

שאלות? צריכים עצה של בעל ניסיון בתהליך? צרו קשר – נשמח לעזור.

 

 

 צור קשר -  טלפון :  054-641-641-7    -    מייל :   info@operations.co.il                     Follow us on LInkedin