ניהול תפעול במיקור חוץ בשלב בניית אב-טיפוס

 

 חברות קטנות רבות נתקלות באתגרים תפעוליים בשלבים המוקדמים של פעילותן, בעיקר בשלב בניית אב טיפוס. פעולה פשוטה כגון רכישת רכיבים או בחינת חלופות מצריכה משאבים שלעיתים אינם מצויים בחברות אלו.
החברות מתמודדות מצד אחד עם לוחות זמנים לחוצים, חברי הדירקטוריון והמשקיעים לוחצים, ומצד שני התמודדות עם אתגרים תפעוליים רבים בהשגת רכיבים וחלקים בזמן, באיכות טובה ובמחיר הוגן.
 

אתגרים תפעוליים בהם אנו נתקלים בד"כ בשלב זה הינם:
- זמני אספקה ארוכים של רכיבים אלקטרוניים.
- אי עמידה בזמנים של אספקת חלקי מכאניקה ופלסטיקה.
- קבלת הסברים רבים לעיכובים במקום קבלת תוצאות מספקים ומקבלני משנה.
- מחירים גבוהים מהתקציב.
- חוסר ניסיון ומיומנות בהפעלת צוותים.

נוכח אתגרים אלו לא מצליחות חברות לקדם את הפרויקט הראשוני בלוח הזמנים המקורי ונתקלות בעיכובים רבים ובדחיות של לוח הזמנים. עיכובים אלה עולים כסף רב לחברה, אשר יש לה הוצאות קבועות של משכורות, אך חוסר יכולת להתקדם בתהליכי הפיתוח והיצור.
לפיכך מומלץ להן בשלב בניית אב טיפוס להתחיל את שרשרת התפעול שלהן במיקור חוץ. העסקה של צוות מקצועי ומנוסה ברכש רכיבים, ביצור חלקי פלסטיקה ומכאניקה.
צוות שהינו בעל ניסיון בעבודה מול קבלני משנה רבים, מאפשרת לבצע יצור מהיר ואיכותי של דגמים וראשי סדרה ולעמוד בלוחות זמנים מהירים.
ניהול תפעול מקצועי במיקור חוץ מאפשר להתמודד עם אתגרים מגוונים ולספק תוצאות בזמן ובאיכות הנדרשים. יותר מכך, בדרך זו מעסיקות החברות אנשי מקצוע רק על-פי הצורך בניהול הפרויקטים והרכש, והן יכולות להתפנות לקידום פעולות הליבה של החברה.

 

 צור קשר -  טלפון :  054-641-641-7    -    מייל :   info@operations.co.il                     Follow us on LInkedin